Turystyka i rekreacja

„Pasmo Żurawinki”

01

 

          24 września uczniowie klasy I ZSZ realizowali zajęcia w terenie. Celem ich wyjazdu była trasa Bukowsko – Żurawinka – Płonna – Szczawne - Stasiane. W dobrych humorach wszyscy dzielnie przemierzyli drogę wiodącą pośród wiatraków i dojrzewających „jagód”. Uczniowie chętnie realizowali postawione przed nimi zadania i wpadali na pomysły, które mogłyby stanowić scenariusz do dobrego kabaretu. Dopełnieniem pieszej wędrówki okazała się wizyta we wnętrzu cerkwi w Szczawnem i dotarcie do ruin cerkwi greckokatolickiej w Płonnej. Ostatnim punktem programu było Stasiane, gdzie wspólnymi siłami udało się zjeść kilka kilogramów upieczonej na ognisku kiełbasy. 

Opiekunami pełnej pomysłu grupy były Małgorzata Kusiak i Grażyna Twardzik.

 

 

Wycieczka klas I T i II T

 

03

 

 

Powitanie jesieni- meldunek z ostatniej chwili

Szukając jesieni postanowiliśmy wyruszyć do Puław Górnych.Na stoku narciarskim "Kiczera" uczestniczyliśmy w podchodach, był paintball i zjazdy na tyrolce oraz hulajnogach. Strzelaliśmy z łuku i budowaliśmy wieżę ze skrzynek. Dostaliśmy niezły wycisk, ale było warto. Przy ognisku wielu z nas opatrywało rany i masowało sińce. Piękna pogoda i świetne humory dopisywały cały czas. 

Jesień odnaleziona, ujarzmiona, nasza.                   

Raport przesyłają uczniowie klasy I i II technikum oraz trzech śmiałków z klasy III T

 

 „Super uczniowie” na wycieczce!

 

02

      18 września 30 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Krynicy Zdroju. Wycieczka była nagrodą dla laureatów Szkolnego Konkursu SUPER UCZEŃŃ 2013. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w muzeum pszczelarstwa w Kamiannej.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać zwyczaje pszczół i  obejrzeć niecodzienne ule (np. w kształcie zamku). Zapoznali się również z procesem wytwarzania miodu. Smakosze miodu mieli okazję delektować się tym prawdziwym przysmakiem. Gratką okazał się przejazd kolejką gondolową na górę Jaworzynę (1114 m.n.p.m) – piękne widoki  rozpościerały się dzięki wyjątkowo udanej pogodzie. Zwieńczeniem wycieczki było wejście na Górę Parkową. Na deptaku krynickim uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć niecodzienną wystawę rzeźb Michała Batkiewicza. Rzeźby pt. „Buty", "Peleton" -  przedstawiający zwierzęta na kołach i "Wózki edukacyjne", w których  każdy mógł usiąść i przekonać się, jak czuje się osoba niepełnosprawna, cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Dobre humory wszystkim dopisywały do ostatniej  chwili wycieczk

 

 

Zdobyliśmy szczyt – Baranie (754m m. p. .m)!

05

 

       4 października uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu i gimnazjum w Dukli wzięli udział w rajdzie pieszym z Barwinka do Huty Polańskiej. Po zdobyciu szczytu Baranie podziwialiśmy piękne widoki z wieży obserwacyjnej. Pogoda dopisała, niebo było bezchmurne, dzięki temu można było zobaczyć Tatry. Młodzież stanęła do rywalizacji w konkursach (ekologicznym i krajoznawczym). Rajd zakończył się w Hucie Polańskiej rozdaniem nagród (plecaki, karimaty, mapy) dla zwycięzców i uczestników konkursu.

 

Artykuły