Uczniowie z Zespołu Szkół im. AK na Targach Motoryzacyjnych

18 listopada uczestniczyliśmy w wycieczce na targi „Warsaw Moto Show 2016”, które odbywają się w centrum targowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. 

Targi podzielone zostały na kilka stref: strefa Eko -  pojazdy z alternatywnym źródłem napędu, strefa super car  - Ferrari, Aston Martin, itp. samochody, strefa pojazdów zabytkowych,  strefa motorsportu.  Zobaczyliśmy legendarnego Forda T z lat 20 i kilkanaście fordów mustangów z lat 60 do 2015. Największe wrażenie wywarł na nas pokaz cynowania nadwozia, przygotowany przez firmę AUTOAND. Cynowanie jest alternatywą dla szpachlowania podczas napraw blacharskich nadwozia, szczególnie przy renowacji pojazdów zabytkowych. Jak zapewniał właściciel firmy Pan Andrzej Pleskot cynowanie jest kosztowne i czasochłonne, lecz klientów nie brakuje, wręcz jest ich coraz więcej.

Duża liczba samochodów sportowych z różnych dziedzin rajdów i wyścigów, pokazy jazdy sprawnościowej, spowodowały ogromne zainteresowanie naszych uczniów. Targi to zawsze okazja do nawiązania nowych znajomości branżowych, wymiany doświadczeń czy nawet do znalezienia  pracy. Następne targi na wiosnę , już nie możemy się doczekać.