Zaśpiewali i zagrali dla Amelki! - VIII Koncert charytatywny

"Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś” (R. Reagan)

Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu – po raz kolejny okazał się wielki duchem. 11 grudnia   na sali widowiskowej Orlen Południe  w Jedliczu odbył się VIII Koncert Charytatywny „Gramy i śpiewamy dla Amelki”, którego organizatorami byli uczniowie i absolwenci szkoły, a patronat nad koncertem przyjął Starosta Powiatu Krosnieńskiego – Jan Pelczar. Tym razem poprosili o wsparcie dla jedenastoletniej Amelki Pec z Chlebnej, która cierpina genetyczną łamliwość kości typu III.

Po raz kolejny do udziału w koncercie zgłosiło się wielu młodych, utalentowanych artystów o „wielkim sercu”, którzy swój talent ofiarowali w tym dniu Amelce.

Niespodzianką dla Bohaterki wieczoru były słowa przyjaźni wyśpiewane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu, pod batutą pani Iwony Mularz.

Następnie na scenie zaprezentowali się wokaliści czarujący publiczność swoim głosem: Amelka Niezgoda, Hanna Kusz, Aleksandra Urban, Wiktoria Feruś, Jagoda Filipowicz i Adrianna Nycz.

W  rockandrollowe klimaty wprowadził publiczność zespół KAPITAŁ. Niespodzianką wieczoru okazał się zespół SAMOTNE WILKI, w skład którego weszli absolwenci szkoły.

Na scenie pojawiły się również niezwykle charyzmatyczne panie: Beata Świszcz i Wenecja Żychowska, które prowadząc licytację, swoim urokiem osobistym otworzyły serca i…”kieszenie” widowni.

Koncert poprowadzili, debiutujący w roli konferansjerów Tymoteusz Och i Paweł Godek – uczniowie Zespołu Szkól im. AK w Jedliczu, tegoroczni maturzyści.

Na koncercie pojawił się również Kacper Szopa zawodnik drużyny CELFAST WILKI KROSNO, który zaprezentował swój motocykl i strój startowy..

O tym, że koncerty organizowane przez społeczność jedlickiej szkoły cieszą  coraz większym zainteresowaniem świadczy licznie zapełniona widownia – pomimo niesprzyjającej aury sala z trudem mieściła wszystkich tych, którzy pragnęli dorzucić „swoją cegiełkę” dla Amelki.

I za to w szczególności gorąco DZIĘKUJEMY !!!

Promienny uśmiech na twarzy Amelki to zasługa „gorących serc”, które zabiły zgodnym rytmem w tym dniu dla tej dzielnej dziewczynki.

 

Organizatorzy podkreślają, że VIII Koncert Charytatywny „Gramy i śpiewamy dla Amelki” to zaangażowanie i pomoc wielu ludzi, dzięki którym ta impreza miała tak wyjątkowy charakter.  Należą do nich między innymi: Jakub Skibiński i Adrian Pawluś (Jacob Sound System),, Jerzy Duda (Form-Art s,c. w Jedliczu),  Ewa Okólska i panie z KGW Chlebna, STIMO.NET Krosno, Beata Świszcz, Wenecja Żychowska – radna Gminy Jedlicze, Marcin Józefowicz – radny Powiatu Krośnieńskiego, Wojciech Tomkiewicz Jan Kubit – rysownik, Legion Gerarda – Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku, Rodzice uczniów ze szkoły podstawowej w Jedliczu i Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Koło PCK i CARITAS, działające w szkole podstawowej w Jedliczu i liczni darczyńcy przedmiotów przeznaczonych na kiermasz i licytację,  ciast i ciasteczek.