Lekcja o Funduszach Europejskich w naszej szkole!

Chłopcy z technikum  przystąpili do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. W akcji tej wzięli udział uczniowie klas 2TM i 1T. Chłopcy poprzez materiały edukacyjne, grę planszową oraz filmiki edukacyjne poznali , czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń.

Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich, dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Idea akcji opiera się na szczegółowo opracowanych i zaprojektowanych materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe,  z pomocą których przeprowadzone zostały ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia.

Po zrealizowanych lekcjach, nauczyciele wraz z uczniami będą mogli wziąć udział w konkursie pn. „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w lokalnej przestrzeni. Dla autorów najciekawszych prac,  organizatorzy przewidzieli wartościowe nagrody, które będą wspierać edukację w szkołach.

 

Więcej informacji o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja