Wycieczkowe powitanie lata – Warszawa 2022

W ramach programu "Poznaj Polskę" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Pierwszą atrakcją, było  Muzeum Motoryzacji w Otrębusach, gdzie obejrzeli niepowtarzalną kolekcję zabytkowych pojazdów.

W Centrum Nauki Kopernik obserwowali zjawiska, które były konsekwencją oddziaływania na przygotowane modele. W drugim dniu zwiedzili Stare Miasto z Wilanowem, a przed fragmentem muru Getta Warszawskiego wrócili wspomnieniami do tragicznych zdarzeń związanych z czasami II wojny światowej. Ta tematyka kontynuowana była w trzecim dniu, podczas zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego i podczas chwili zadumy na Cmentarzu Powstańców Warszawy i przy Pomniku „Polegli – Niepokonani”.

Uczestnicy wyjazdu zobaczyli najważniejsze atrakcje stolicy podziwiając m. in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Rynek z pomnikiem syrenki, Pałac Prezydencki i wiele innych osobliwości miasta. W Wilanowie podziwiali pałac i piękne ogrody z wkomponowanymi w nie posagami a nad Wisłą zafascynował ich widok na Stadion Narodowy. Wędrując z przewodnikiem wysłuchali wielu ciekawych informacji o mieście oraz jego historii i poczuli atmosferę dużej aglomeracji miejskiej.

Wyjazdowi towarzyszyła cała paleta warunków pogodowych, ale zróżnicowane warunki atmosferyczne dodały tylko tej wycieczce uroku. Wszyscy będą wspominać ciszę przed burzą w Muzeum Motoryzacji, przeczekanie burzy podczas zwiedzania Centrum Nauki Kopernik, czy chwilowy postój na Starówce w trakcie niezaplanowanego deszczu. Na przeciwległym biegunie będzie urokliwe słoneczko, błękit nieba, spacer wśród kwitnących róż i niepowtarzalna panorama miasta.

Wszyscy wrócili do domu w wyśmienitych humorach, naładowani pozytywną energią oraz ……z nadzieją na następną wycieczkę w przyszłym roku szkolnym.