SZKOLENIE NGK

W dniu 06.10.2016 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie techniczne na temat „Świec zapłonowych i sond lambda”.
Szkolenie  przeprowadził pan Grzegorz Bąk -  regionalny reprezentant firmy NGK/NTK SPARK PLUG EUROPE GMBH SP. Z O.O. 

Wzięli w nim udział uczniowie klas: IV TPS,  II ZSZ i III ZSZ  o specjalnościach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Pan Grzegorz Bąk dokładnie omówił budowę oraz zasadę działania świec zapłonowych, uwzględniając świece wykonane w najnowszej technologii. Nowością  dla wszystkich zainteresowanych są świece zapłonowe z czujnikiem spalania stukowego montowane w samochodach, np. (BMW x5).

Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących doboru świec zapłonowych do silników motocyklowych i pojazdów samochodowych, na które otrzymali od prowadzącego szkolenie wyczerpujące odpowiedzi, zgodne z danymi zawartymi w katalogach producenta.

W dalszej części szkolenia zostały omówione sondy lambda: cyrkonowa, tytanowa i szerokopasmowa. Prelegent zwrócił szczególną uwagę na zasadę diagnozowania, która ma duży wpływ na zanieczyszczenie  środowiska naturalnego przez zwiększenie spalania paliwa pojazdu samochodowego.

         Podczas szkolenia Pan Grzegorz Bąk rozdawał dla najbardziej aktywnych młodych ludzi nagrody z logiem NGK, inni otrzymali katalogi z produktami  firmy NGK.

Każdy uczestnik spotkania dostanie certyfikat od firmy NGK za udziału w szkoleniu technicznym.