Wieczór "poezją malowany"

Podobno poezja w dzisiejszych czasach jest niemodna, a jednak w sobotni wieczór (23 października) muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu z wielkim trudem pomieściło gości przybyłych na wieczór poetycki promujący jesienny tomik poezji „Słowem malowana jesień”, którego autorką jest pani Beata Świszcz – była nauczycielka języka niemieckiego w naszej szkole.

Pani Beata jest niesamowitą wojowniczką, która mierząc się na co dzień z ciężką chorobą rozsiewa wokół siebie moc wrażliwości, pozytywnej energii i uczy nas patrzeć na świat przez pryzmat małych, codziennych cudów. Jej „malowane słowem” teksty poetyckie swoją prostotą i  „uważnością chwili” trafiają do wielu serc, o czym świadczy tak tłumnie zapełniona sala muzeum.

Sobotnie spotkanie było formą podziękowania za ten dar, który od Niej otrzymujemy.

Wybrane teksty poetyckie interpretowali absolwenci naszej szkoły i przyjaciele pani Beaty. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Moria z Jedlicza. Dopełnieniem scenografii była wystawa obrazów pani Beaty. Słodkim zakończeniem spotkania był przepiękny jesienny tort, będący dziełem pani Barbary Budy.

Podsumowaniem wieczoru niech będą słowa uczestniczki:

„…....i łza się zakręciła w oku i górą było wzruszenie...słowami tego nie opowiem, lecz dodam...niech biją się w piersi, niech żałują wszyscy ci, którzy nie mogli lub nie chcieli być z nami w ten wieczór emocji...dziękuję Beatko ... podziękowania również kieruję do wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego spotkania......z utęsknieniem czekamy na kolejne...