„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” - Jan Paweł II

Po raz kolejny Fundacja WOŚP zezwoliła na utworzenie sztabu w naszej szkole. "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowejto hasło tegorocznego finału. Pieniądze zbierane były przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Do pracy podczas finału WOŚP od wielu lat zgłaszają się osoby o wielkim sercu, które w tym dniu pracują dla dobra innych.  W tym roku do sztabu należało 33 wolontariuszy, wśród których byli uczniowie z Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu i z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu.

Jak co roku, dopisali również absolwenci naszej szkoły. Dla Piotra Mielecha był to już czternasty finał WOŚP. Na uznanie zasługuje również Grzegorz Żychowski , który kwestował po raz ósmy.

Zdjęcie nr 1 i 2

12 stycznia br mieszkańcy naszej gminy okazali się bardzo hojni. Wolontariusze z jedlickiego sztabu zebrali bowiem kwotę  17187,82  zł. Dodatkowo w puszkach znalazła się obca waluta.

Słowa uznania należą się nie tylko wolontariuszom, ale i pomocnikom, bez których praca sztabu byłaby trudniejsza. W sztabie pracowali uczniowie Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu: Mateusz Kosiek, Mateusz Zub, Marcel Olszyk, Norbert Jastrząb, Filip Furtek, Mateusz Urbanek, Kamil Pankiewicz oraz absolwenci: Dominik Szczur i Patryk Wójcik, którzy  pomagali w liczeniu i pakowaniu pieniędzy.

Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i deklarujemy, że będziemy grać w orkiestrze Jurka Owsiaka: „do końca świata, i o jeden dzień dłużej”.

Grażyna Twardzik – szefowa sztabu WOŚP w Jedliczu

Wolontariusze: Dawid Gajewski, Piotr Mielech, Justyna Muszańska, Jakub Pomprowicz, Grzegorz Żychowski, Sebastian Dubiel, Przemysław Lepucki, , Natalia Stanek, Laura Stanek, Klaudia Ornalik, Krystian Wierdak, Bartłomiej Majkut, , Michał Borek, Maria Berowska,  Marta Klocek, Klaudia Ginalska, Mateusz Wojnar, Jakub Gajda, Eryk Sanocki, Karol Len, Miłosz Lorens, Albert Sanocki, Szymon Świeboda, Kacper Frączek, Jakub Wilk, Dominik Furtek, Konrad Michniewski, Gabriel Wąsik, Sebastian Pieknik. Krystian Kudła, Rafał Gawlik, Kacper Pasterczyk, Bartłomiej Gęsiak.