27 Finał WOŚP za nami – dziękujemy, że byliście z nami!!!

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” - Jan Paweł II

Po raz kolejny Fundacja WOŚP zezwoliła na utworzenie sztabu w naszej szkole. „Pomaganie jest dziecinnie proste!„ – to hasło tegorocznego finału,które potwierdzili uczniowie i absolwenci naszej szkoły i sąsiedniego liceum oraz mieszkańcy naszej gminy.  

  Do pracy podczas finału WOŚP od wielu lat zgłaszają się osoby o wielkim sercu, które w tym dniu pracują dla dobra innych.  W tym roku do sztabu należało 38 wolontariuszy, wśród których byli uczniowie z Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu i z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu. Jak co roku, dopisali absolwenci obu szkół, którzy kwestują od wielu lat.

Dla Kamila Wasylewicza, Piotra Mielecha i Tomasza Łukaszewskiego  (absolwentów Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu) było to już dwunasty finał.

13 stycznia br mieszkańcy naszej gminy okazali się bardzo hojni. Wolontariusze z jedlickiego sztabu zebrali bowiem kwotę ok. 21050, 91 zł. Dodatkowo w puszkach znalazła się obca waluta.

Rekordzistą jeśli chodzi o kwotę zebranych pieniędzy w tym roku został absolwent naszej szkoły Kamil Wasylewicz, który zebrał 3027,96 zł. Mateusz Tomkiewicz – uczeń klasy II T uplasował się na II miejscu z kwotą 1400,68 zł.

Słowa uznania należą się nie tylko wolontariuszom, ale i pomocnikom, bez których praca sztabu byłaby trudniejsza. W sztabie pracowali uczniowie Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu: Dominik Szczur, Krzysztof Półchłopek, Paweł Jeż, Mateusz Wojnar, Kacper Pasterczyk, Tymoteusz Zaforemski oraz Konrad Bargiel (absolwent) oraz nauczyciele: Marek Słowik, Elżbieta Niedzielska, Małgorzata Durda (LO Jedlicze), Andrzej Maląg, Mariusz Rodzinka, którzy  pomagali w liczeniu i pakowaniu pieniędzy.

Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i deklarujemy, że będziemy grać w orkiestrze Jurka Owsiaka: „do końca świata, i o jeden dzień dłużej”.

Grażyna Twardzik – szefowa sztabu WOŚP w Jedliczu

Wolontariusze: Dawid Gajewski, Szymon Sajdak, Piotr Baca, Mateusz Giemza, Łukasz Cichoń, Patryk Gałuszka, Tomasz Łukaszewski, Piotr Mielech, Justyna Muszańska, Jakub Pomprowicz, Katarzyna  Wajda, Kamil Wasylewicz, , Klaudia Wielobób, Grzegorz Żychowski, Jakub Leśniak, Sebastian Dubiel, Monika Czupryn, Ewelina Baran, Aleksandra Kozioł, Mateusz Tomkiewicz, Przemysław Lepucki, Justyna Giebułtowska, Natalia Stanek, Krzysztof Piękoś, Jakub Lidwin, Jakub Szurlej, Monika Wójcik, Antonio Ciatti, Krystian Wierdak, Bartłomiej Majkut, Michał Szufnarowski, Michał Borek, Rita Jakubowicz, Natalia Bal, Julia Guzik, Zuzanna Belczyk,  Marta Klocek, Klaudia Ginalska.