IV Koncert Charytatywny „Gramy i śpiewamy dla Ani” już za nami !

8 maja na Sali widowiskowej Orlen Południe  w Jedliczu odbył się IV Koncert Charytatywny, którego organizatorami byli uczniowie Szkoły Technicznej w Jedliczu. Tym razem prosili o „otwarcie serc” dla Ani i Wiklowskiej z Krosna.

Ania urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, zw. przepukliną opnowo-rdzeniową oraz wodogłowiem. Już w pierwszej dobie po urodzeniu przeszła operację zamknięcia rdzenia kręgowego. Niestety następstwem przepukliny jest niedowład kończyn dolnych, deformacja stóp, zanik czucia od pasa w dół i szereg innych schorzeń. Od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim.

„Początkowo mówiąc o Ani dodawałam określenie – niepełnosprawna. Gdy poznałam Anię bliżej – stwierdzam, że my jesteśmy bardziej niepełnosprawni od Niej. Widząc osobę na wózku, często kierujemy się stereotypami. Tym czasem Ania jest młodą, piękną, pogodną kobietą, która ma zwykłe marzenia: chce znaleźć pracę, chce być szczęśliwa i chce pomagać nadal innym. Walczy o aktywne, w pełni samodzielne życie dla siebie, do tego potrzebny jest jej wózek. Ten, Wózek, którym obecnie się posługuje jest w bardzo złym stanie technicznym i uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. Koszt takiego wózka to nawet kilkanaście tysięcy złotych, podczas gdy refundacja NFZ wynosi tylko 1700 złotych. Sytuacja materialna Ani niestety nie pozwala na zakup takiego wózka z własnych środków finansowych.”

Tymi słowami p. Grażyna Twardzik zachęcała publiczność do otwarcia serc dla Ani.

Uroczystego otwarcia koncertu dokonał pan Jan Juszczak – starosta Powiatu Krośnieńskiego, który już po raz czwarty przyjął honorowy patronat nad imprezą.

W tym roku do udziału w koncercie zgłosiło się wielu młodych, utalentowanych artystów o „wielkim sercu”.  Na scenie zaprezentowali się: wokaliści: Oliwia Hap, Emilia Baczyńska, Dominika Góra, Dominika Twardzik, Marysia Uram i Łukasz Kustroń, Gabriel Lipka i Paweł Cisowski i Damian Michniewski oraz zespoły KAPITAŁ i Inity Sounds.

Wysoki poziom wydarzenia organizowanego już po raz czwarty wzbudził powszechny zachwyt i podziw publiczności. „Nie wiedzieliśmy, że mamy tylu utalentowanych młodych ludzi”, „prosimy o więcej” – „gratulacje dla organizatorów” to jedne z licznych komentarzy, które padały z ust zachwyconej publiczności.

Organizatorzy dziękują wszystkim  sponsorom i osobom, które pomogły przy organizacji koncertu: firmom:  Form – Art. Jedlicze i Jakob Sound System, Tomaszowi Jurzyście - oświetlenie, Krzysztofowi Kostyrze –  projekt plakatu i zaproszeń, Zofii Kędzierskiej – scenografia, ORLEN POŁUDNIE. - u