Szkolenie NGK/NTK

W dniu 24.05.2017r. uczniowie klasy II ZSZ i III ZSZ brali udział w szkoleniu przedmiotowym dla zawodu mechanik pojazdów samochodowych. Tematem szkolenia były : czujniki temperatury spalin, sondy lambda, przewody zapłonowe, cewki zapłonowe oraz ogólne wiadomości o rozwoju technicznym układów zapłonowych. 

Na wstępie szkolenia prowadzący - Pan Grzegorz Bąk przypomniał najważniejsze informacje o świecach zapłonowych i żarowych dotyczące ich eksploatacji i obsługi technicznej.

W dalszej części zostały omówione budowa i zasada działania sond lambda - tytanowej, cyrkonowej oraz szerokopasmowej, jak i zasady ich diagnozowania. Następnie wyświetlono  filmy dotyczące prawidłowego montażu i diagnostyki sondy temperatury i sondy lambda, które pokazywały również błędy związane z ich demontażem i montażem w nowoczesnych samochodach. Uczniowie zadawali wiele pytań związanych z referowaną tematyką szkolenia, na które Pan Grzegorz Bąk  udzielił wyczerpujących odpowiedzi. Podczas szkolenia przedstawiciel firmy dla najbardziej aktywnych młodych ludzi przygotował nagrody z logiem NGK, a dla chętnych katalogi z produktami  NGK.

Prowadzący wskazał też strony internetowe, z których można korzystać bezpłatnie, pozyskać wiadomości techniczne, jak i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu budowy i zasady działania omawianych produktów.

Każdy uczeń za udziału w szkoleniu otrzyma certyfikat od firmy NGK.

Szkolenie zostało zorganizowane przez nauczyciela przedmiotów zawodowych Marka Słowika.