WITAMY W NASZEJ SZKOLE!

23, 26 i 27 kwietnia 2018 roku były Dniami Otwartymi Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu. W trakcie trwania imprezy gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, mogli zwiedzić pracownie i warsztaty oraz uczestniczyć w zajęciach, pokazach i konkursach zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół.

Nasza szkoła, jak co roku, przygotowała wiele atrakcji. Gimnazjaliści zainteresowani zawodem ślusarza, mechanika pojazdów samochodowych, technika pojazdów samochodowych czy technika mechanika obserwowali pracę maszyn i urządzeń, dzięki którym nasi absolwenci solidnie przygotowują się do wykonywania zawodu. Dużym zainteresowaniem gości cieszył się symulator CNC obróbki skrawaniem (toczenia i frezowania) – zwiedzający mogli samodzielnie zaprojektować element maszyny w programie Solid Edge oraz popracować na symulatorze. Gimnazjaliści zobaczyli także nowe narzędzia diagnostyczne i pomiarowe. Goście zwiedzali sale dydaktyczne, których większość wyposażona jest w  rzutniki multimedialne i/lub tablice interaktywne. W pracowniach językowych na zwiedzających czekały prezentacje o krajach anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych, angielska herbatka, sernik po wiedeńsku i inne słodkie wypieki. Najbardziej ambitni gimnazjaliści wzięli udział w konkursach: „Język angielski w branży samochodowej” oraz „Język niemiecki w branży samochodowej”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki. W pracowni handlowej gimnazjaliści poznawali tajniki zawodu technik handlowiec. Okazało się, że obsługa kasy fiskalnej nie jest taka łatwa, jakby się mogło wydawać. Goście zwiedzali również stoisko, na którym uczniowie Zespołu Szkół prezentowali swoje hobby. Spotkanie ze starszymi kolegami było okazją do wymiany zdań na temat szkoły, uczniów i nauczycieli. Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z bazą i wyposażeniem potrzebnym do przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego. Gimnazjaliści mogli obserwować rozgrywki międzyklasowe uczniów Zespołu Szkół w piłkę siatkową na nowo otwartym, wielofunkcyjnym boisku sportowym. Zaproszeni zwiedzali również sąsiadującą z budynkiem szkoły halę sportową, w której prowadzone są zajęcia wychowania fizycznego w okresie zimowym. W czasie imprezy gimnazjaliści mogli skorzystać z fachowych porad doradcy zawodowego, poznać swoje mocne strony i predyspozycje do określonego zawodu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, mamy nadzieję, że wizyta w naszej szkole dała gimnazjalistom podpowiedź co do kierunku dalszego kształcenia i rozwoju swoich zainteresowań technicznych.

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Kalendarium

Środa, 2019-01-16

Imieniny: Mascelego, Walerii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 4009660
  • Do końca roku: 349 dni
  • Do wakacji: 156 dni