"Bardzo udanie szkolne koło "Caritas" zakończyło świąteczne akcje pomocy ubogim i potrzebującym

"Bardzo udanie szkolne koło "Caritas" zakończyło świąteczne akcje pomocy ubogim i potrzebującym mieszkańcom naszego miasta i gminy Jedlicze.
W dniach 18 i 19 grudnia zorganizowaliśmy świąteczny kiermasz ciast, które bezpłatnie przygotowały mamy i babcie naszych uczniów.

Sprzedażą tych pyszności zajęli się uczniowie klasy II Technikum, członkowie szkolnego kola "Caritas"
W świąteczne,j bożonarodzeniowej scenerii holu szkoły słodkie smakołyki rozchodziły się szybko i również szybko zapełniała się skarbonka z pieniędzmi ofiarowanymi przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
Zebraliśmy w sumie 470 zł. które wraz z paczkami żywnościowymi zawieźliśmy do jednej z potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły.

Ponadto w dniach 20 i 21 grudnia grupa  ok. 30 uczniów szkolnego koła "Caritas" dyżurowała w okolicznych marketach spożywczych zachęcając kupujących do składania darów do wydzielonych koszy. Była to coroczna akcja prowadzona wspólnie z Parafialnym Kołem w Jedliczu. Obecność młodych chłopców przy koszach mobilizowała zapewne odwiedzających sklepy, gdyż kosze były szybko zapełniane. Przy wyjściu za sklepów uczniowie składali wszystkim życzenia świąteczne.

Dyżury prowadzone były w sklepach : Alta, Delikatesy Centrum, Tesco i Biedronka. 
W akcji tej wzięli udział uczniowie klas I, II i III technikum oraz II i III klas szkoły zasadniczej.
W tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia zebrano w sklepach rekordowo duże ilości wszelkich artykułów spożywczych, przekazane następnie najuboższym mieszkańcom miasta i gminy Jedlicze.

Dziękujemy bardzo zarówno młodzieży szkolnej, jak i wszystkim wspierających akcję, w tym kierownictwu wymienionych sklepów.
W Nowym Roku życzymy wszystkim wspólnego dobra, wrażliwości na potrzeby ubogich i wiele serdeczności.

Szkolne Koło "Caritas"

 

Galeria

Powiększ zdjęcie

Kalendarium

Środa, 2019-01-16

Imieniny: Mascelego, Walerii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 4009646
  • Do końca roku: 349 dni
  • Do wakacji: 156 dni