Jesteś tutaj: Start / Świat ucznia / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2018/2019

2019-06-13
Powiększ zdjęcie

800 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Jedliczu

900 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Czytaj więcej o: Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

2019-06-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 4 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z testem gramatyczno – leksykalnym, a także wykazać się znajomością kultury i obyczajów krajów niemieckojęzycznych.

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

Szkolny dzień profilaktyki – spotkanie z terapeutą

2019-06-11
Powiększ zdjęcie

7 czerwca2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych z zakresu zachowań ryzykownych związanych z uzależnieniami, które prowadził specjalista psychoterapii uzależnień Pan Sławomir Zuzak. Młodzież poznała mechanizmy i konsekwencje  sięgania po substancje psychoaktywne.

Czytaj więcej o: Szkolny dzień profilaktyki – spotkanie z terapeutą

Główne zagrożenia w Internecie

2019-06-11
Powiększ zdjęcie

Choć Internet jest jednym z najwspanialszych źródeł wiedzy na świecie, to ma również swą ciemniejszą stronę. Środowisko sieciowe nie jest całkowicie kontrolowane, a co za tym idzie, Internet nie zawsze jest bezpieczny. Obecnie coraz częściej słyszy się o oszustwach, przemocy psychicznej, kradzieżach, czy nawet molestowaniu na tle seksualnym. Te oraz wiele innych zagrożeń czekają na wszystkich odbiorców Internetu. Wynikają one nie tylko z braku możliwości nadzorowania sieci, ale przede wszystkim z zaniedbań użytkowników. Aby móc skutecznie chronić się przed zagrożeniami, które czyhają w sieci, najpierw trzeba je poznać.

Czytaj więcej o: Główne zagrożenia w Internecie

Uczniowie z klasy II T walczyli dzielnie o tytuł Mistrza Ortografii w Krośnie.

2019-06-10
Powiększ zdjęcie

Po raz ósmy mieszkańcy Krosna i regionu mogli się zmierzyć z trudnościami polskiej ortografii i wziąć udział w konkursie o tytuł "Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2019".

Czytaj więcej o: Uczniowie z klasy II T walczyli dzielnie o tytuł Mistrza Ortografii w Krośnie.

Wykład prof. dr hab. Jana Miodka

2019-06-04
Powiększ zdjęcie

30 maja 2019 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Jubileuszowy wykład pt. Polszczyzna lat 1918-2018 przeznaczony dla studentów, pracowników oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygłosił znany polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim prof. dr hab. Jan Miodek. Uczniowie naszej szkoły także uczestniczyli w tym wydarzeniu kulturalnym.

Czytaj więcej o: Wykład prof. dr hab. Jana Miodka

XXII Ogólnopolska Pielgrzymka HDK do Częstochowy

2019-05-30
Powiększ zdjęcie

W sobotę 25 maja 2019 rokuuczniowie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej

w Jedliczu,wraz z dyrektorem szkoły Panem Mariuszem Kielarem wzięli udział w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi na Jasnej Górze. W pielgrzymce uczestniczyły kluby HDK z całej Polski, około 45 pocztów sztandarowych, a wśród nich poczet Zespołu Szkół w Jedliczu.

Czytaj więcej o: XXII Ogólnopolska Pielgrzymka HDK do Częstochowy

Nasi krwiodawcy znów w akcji !

2019-05-29
Powiększ zdjęcie

29 maja grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Twardzik po raz kolejny oddała krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krośnie.  

Czytaj więcej o: Nasi krwiodawcy znów w akcji !

Nasi uczniowie po raz kolejny okazali wielkie serce !

2019-05-29
Powiększ zdjęcie

W nocy z 25 na 26 maja odbył się V Nocny Charytatywny Maraton Pływacki, zorganizowany przez Klub Pływacki Masters Krosno. którego celem była pomoc dla dziewięcioletniego Adasia Miętusa z Krosna. To dla Niego 139 pływaków - wspólnie przepłynęło 401 kilometrów i 200 metrów podczas 10-cio godzinnej akcji.

Czytaj więcej o: Nasi uczniowie po raz kolejny okazali wielkie serce !

Bezpieczeństwo w Internecie

2019-05-20
Powiększ zdjęcie

Bezpieczeństwo w sieci to sprawa niezwykle istotna. Często słyszymy o namierzaniu kogoś przez Internet, o zawieraniu tragicznie kończących się znajomości albo utracie dużej ilości pieniędzy na produkty, które nigdy nie dotarły do klienta. Najczęściej jednak chodzi o zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem oraz podłączającymi się pod różne pliki niechcianymi linijkami kodu.
Zasady, które pozwolą wam ograniczyć te zagrożenia i bezpiecznie korzystać z komputera oraz surfować po ulubionych stronach w sieci.

Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo w Internecie


Kalendarium

Poniedziałek, 2019-06-17

Imieniny: Laury, Leszka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 4525607
  • Do końca roku: 197 dni
  • Do wakacji: 4 dni