Koło Caritas

     

 

Działalność szkolnego Koła „CARITAS”

 

Nasze ostatnie akcje:

 

„Wielkanocna Paczka”

Wspólnie z Oddziałem  „Caritas” w   Jedliczu po raz kolejny wzięliśmy udział w zbiórce żywności  dla najbardziej potrzebujących rodzin Gminy Jedlicze. Wraz z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum z Jedlicza w dniach 22 i 23 marca zbieraliśmy żywność w markecie „Biedronka” do specjalnie przygotowanych koszy. Ofiarność mieszkańców Jedlicza i okolic pozwoliła zgromadzić wiele artykułów żywnościowych, z których powstały paczki Wielkanocne dla najuboższych rodzin.

 W akcji tej ofiarnie udzielali się uczniowie klasy II Technikum.

 

 

„Pola nadziei”

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła uczestniczyła we wspaniałej i słynnej akcji na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum. Wolontariusze reprezentowani tym razem przez uczniów klasy I Technikum kwestowali  w Tarnowcu przed tamtejszym kościołem parafialnym w dniu 10 kwietnia wręczając ofiarodawcom tradycyjnie kwiaty żonkili.

 Zbiórka zakończyła się sukcesem, gdyż młodzież wspólnie z opiekunem zebrała ponad 1200 zł.

 

 

 

„Dzień dziecka”

 To już coroczna tradycja naszego Koła, gdy w okolicach 1 czerwca mobilizujemy się wszyscy, młodzież i nauczyciele, aby pomóc biednym i chorym dzieciom.

W tym roku zbieramy słodycze, zabawki i książki.

Prosimy wszystkich o wsparcie zbiórki, abyśmy mogli pomóc potrzebującym.

 

 

 

caritas 04

 

caritas06

 

 

Aktualnie opiekunami Szkolnego Koła są: ks. Katecheta Grzegorz Rucyk i Zdzisław Bogucki, a Koło liczy kilkunastu członków.

 

Zapraszamy ciągle do współpracy wszystkich chętnych

Artykuły