Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - „bądź widoczny na drodze”

 W dniu 03.12.2021   odbyło się kolejne szkolenie młodzieży z tematu: Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym -  „bądź widoczny na drodze” W szkoleniu które przeprowadził  asp. Tomasz Czelny z Wydziału Prewencji KPP w Krośnie uczestniczyli  uczniowie klas: IIIB; IIITMP, IVT naszej szkoły.

Tematem szkolenia było bezpieczeństwo  w ruchu drogowym pieszych oraz kierowców. Na początku spotkania uczniowie zostali uświadomieni o ograniczeniach sanitarnych w związku z pandemią COVID-19. Pan Tomasz przedstawił również konsekwencje prawnej odpowiedzialności młodzieży i nieletnich korzystania z mediów społecznościowych - hejt, stalking, cyberprzemoc. Uczulił zebranych na oszustwa internetowe podczas robienia zakupów w sieci. Uczniowie zostali poinformowani o odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Na zakończenie spotkania nasz gość prosił zebranych o rozwagę i ostrożność na drodze w tak trudnych dla kierowców okresie zimowym, a następnie z panem Słowikiem rozdał wszystkim uczestnikom szkolenia opaski odblaskowe.