Wycieczka do zakładu Naftoremont-Naftobudowa sp. z o.o. Jedlicze

               W dniu 27.05.2024 roku uczniowie klasy IIIT uczestniczyli w wycieczce do  firmy Naftoremont-Naftobudowa sp. z o.o w Jedliczu, która świadczy usługi konstrukcyjno-mechaniczne, remontowe, modernizacyjne i inwestycyjne m. in. dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego, chemicznego i gazowniczego w kraju i za granicą. Do grona Klientów Naftoremont-Naftobudowa Sp. z o.o. zaliczają się takie rafinerie jak Orlen, Shell, BP, TotalEnergies, Gunvor Energy, Neste, Nynas, MOL a także zakłady chemiczne takie jak BASF czy BorsodChem.

            Celem wycieczki było poznanie procesów produkcyjnych, w tym przede wszystkim procesów technologicznych Zakładu w Jedliczu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć bardzo ciekawą prezentację na temat profilu działalności Firmy oraz projektów, które zostały zrealizowane zarówno w kraju jak i za granicą.

Bardzo ciekawa była również prezentacja na temat technologii spawalniczej oraz kontroli jakości połączeń spawanych. Uczniowie odwiedzili m. in. wydział mechaniczny wytwarzający rurociągi stalowe, konstrukcje oraz aparaty i urządzenia dla przemysłu rafineryjno- petrochemicznego.

            

Organizatorem wycieczki był: pan Dawid Pisz.