„POWIAT KROŚNIEŃSKI – MOJA MAŁA OJCZYZNA”

„POWIAT KROŚNIEŃSKI – MOJA MAŁA OJCZYZNA” 30.03.2023 r. odbyła się X edycja konkursu wiedzy turystyczno-krajoznawczej. Konkurs składał się z 3 części – najpierw uczniowie rozwiązywali test 30 pytań, w drugiej części odpowiadali na stawiane im pytania, a w finale lokalizowali miejsca na mapie powiatu krośnieńskiego. W kategorii drużynowej szkół ponadpodstawowych zwyciężył zespół z Liceum Ogólnokształcącego w Dukli, którego uczniowie zajęli indywidualnie pierwsze cztery miejsca. Nasza drużyna zajęła drużynowo drugie miejsce. Podium uzupełnili uczniowie z ZS Iwonicz. Spośród naszych uczniów indywidualnie najlepiej zaprezentowali się zdobywca V miejsca Jakub Łukasik i VI miejsca Miłosz Obłój, którzy w drugim etapie konkursu dzielnie walczyli o prawo startu w finale. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe tj. książki, plecaki, torby, piłki, mapy. W kategorii szkół podstawowych najlepsza trójka to: SP Głojsce, SP Łęki Dukielskie, SP Długie Skład srebrnej drużyny ZS im. Armii Krajowej w Jedliczu: Miłosz Obłój, Kacper Patla, Jakub Łukasik (wszyscy klasa II T), Jakub Wszołek (I T)