Dzień otwarty szkoły

27 kwietnia w budynkach naszej Szkoły spotkaliśmy się zuczniamiszkół podstawowych, ich rodzicami i nauczycielami, w ramach Dni Otwartych Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu.

O 16.00 w holu głównym zebranych gości powitał pan Mariusz Kielar, dyrektor Zespołu Szkół, który przedstawił plan Dni Otwartych oraz plan Inauguracji Obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza. Pan dyrektor wspólnie z panem Andrzejem Malągiem, nauczycielem przedmiotów zawodowych, wręczyli dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Mój wymarzony zawód”. Następnie pan Mariusz Kielar zaprosił zebranych do  zwiedzania pracowni szkolnych w celu zapoznania ich z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu. Uczniowie szkół podstawowych mogli obserwować pracę naszych uczniów w pracowni programowania obrabiarek CNC, w hali maszyn konwencjonalnych i pracowni metalurgii warsztatowej. Młodsi koledzy z zainteresowaniem przyglądali się, jak projektuje się przedmioty na drukarkach 3D oraz jakie możliwości daje szkolna pracownia projektowania CAD. Uczniowie szkoły branżowej zaprezentowali swoje umiejętności w spawaniu metodami TIG i MAG. Chłopcy z kierunku technik pojazdów samochodowych pokazali zebranym, czym zajmują się na zajęciach praktycznych w pracowni diagnostyki samochodowej. Sala lekcyjna dla kierunku technik prac biurowych interesowała głównie dziewczęta. Uczennice mogły zapoznać się z obsługą faksu, kserokopiarki i skanera oraz prowadzeniem dokumentacji biurowo-administracyjnej. Dowiedziały się, że do obowiązków pracownika biura należy przygotowywanie narad, zebrań, konferencji oraz spotkań służbowych, a także gromadzenie, rejestrowanie i przetwarzanie informacji.

Mamy nadzieję, że zaprezentowana przez nas oferta edukacyjna sprawi, iż ósmoklasiści dokonają dobrego wyboru i od września staną się uczniami naszej Szkoły.

Serdecznie zapraszamy!

 

Autor tekstu: Dorota Kubit