Kacper – „Młody Wilczek”

Tym razem w galerii pozytywnie zakręconych uczniów naszej szkoły prezentujemy Kacpra Szopę – ucznia II technikum, którego pasją jest szybka jazda po torze żużlowym.

Kacper do jakiego klubu sportowego należysz?

Kacper: „Trenuję w klubie Celfast Wilki Krosno”

W jaki sposób zaczęła się Twoja przygoda z żużlem ? Od kiedy trenujesz ?

Kacper:  Interesuję się żużlem od najmłodszych lat. Wcześniej jeździłem na quadach, crossach,  więc stwierdziłem, że warto spróbować czarnego sportu. Na żużlu zacząłem jeździć w maju ubiegłego roku”.

Co według Ciebie jest najtrudniejsze w tym sporcie ?

Kacper: Tak naprawdę to nie spotkałem się z trudnościami w uprawianiu tej dyscypliny.  Myślę, że gdy coś jest  pasją to nie widzi się trudności. Każda pasja jest odskocznią i daje człowiekowi radość.”

Czy każdy może zgłosić się do klubu i zacząć treningi ?

Kacper: Tak. Każdy może spróbować tej dyscypliny. Wymagany jest jedynie dobry stan zdrowia oraz zgoda rodziców”.

Brałeś już udział w jakiś zawodach ?

Kacper: Na żużlu nie miałem jeszcze okazji startować w zawodach. Na obecną chwilę jeżdżę na treningach. Jednak już niebawem przystąpię do egzaminu na licencję żużlową. Po otrzymaniu licencji będę mógł startować w oficjalnych zawodach”.

Ile razy w tygodniu trenujesz i jak wygląda Twój trening

Kacper: W okresie zimowym trenuję na siłowni i sali gimnastycznej oraz korzystam z pływalni. W sezonie żużlowym od wiosny do jesieni trenuję jazdę na torze 2/3 razy w tygodniu. Pracuję również przy motocyklach, by były w jak najlepszym stanie technicznym i wizualnym.”

Twoje marzenie związane z tym sportem to……?

Kacper: Myślę że marzeniem każdego sportowca jest zdobycie najwyższego celu. Na razie chcę się skupić na spokojnej jeździe i zdobywaniu doświadczenia.”

Dziękujemy za wywiad i życzymy szybkości na torze !