Konferencja Młode Kadry

W dniach 11-12 lipca miała miejsce konferencja dla przedstawicieli placówek dydaktycznych, biorących udział w projekcie „Młode Kadry”, prowadzonym przez Inter Cars. Jej uczestników w Centrum Szkoleniowym w Cząstkowie Polskim powitał Robert Kierzek, prezes zarządu spółki. Przedstawiciele naszej szkoły również uczestniczyli w tym wydarzeniu.

- Za nami już 3 lata działania projektu „Młode Kadry”. Przyszedł czas na rozliczenia, podsumowania, zastanowienie się, w jakim kierunku powinien on zmierzać – mówił Robert Kierzek, prezes zarządu Inter Cars. – Naszym „Młodym Kadrom” trzeba będzie nadać nowy wyraz. Mam nadzieję, że dzięki temu wielu absolwentów szkół, zamiast szukać szczęścia w innych zawodach, zakotwiczy w tym, którego uczyli się przez lata i w efekcie zasili warsztaty, jak również struktury firmy Inter Cars – dodał. 

 

Zastępca kierownika ds. sieci własnych i projekt menadżer „Młodych Kadr”, Marta Ciesielska, podsumowała działanie programu w minionym roku szkolnym. Opowiedziała również o planach na przyszłość. Wśród nowych pomysłów przedstawiono m.in. przeorganizowanie funkcjonujących szkoleń, program stażowy, który uczniowie mieliby odbywać w warsztatach zrzeszonych w sieciach serwisowych Inter Cars, szkolenia wyjazdowe dla najlepszych oraz szkolenia miękkie (np. dotyczące tego, jak funkcjonować na rynku pracy). 

Radosław Sujka, menadżer ds. szkoleń, mówił natomiast o ofercie szkoleniowej, a także zapoznał uczestników spotkania z ideą programu Master Mechanik Junior, który będzie nawiązywał do konkursu Master Mechanik, skierowanego do warsztatów. Uczniowie zostaną zaproszeni do udziału w wirtualnej grze, w ramach której rozwiną swoją wiedzę techniczną. Zwieńczeniem tych zmagań będzie międzynarodowy finał konkurs, w którym uczestniczyć będzie młodzież z 14 krajów europejskich. 

Gościem spotkania był Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM), który mówił o sytuacji branży motoryzacyjnej w Polsce. 

Podczas panelu dyskusyjnego dyrektorzy szkół i nauczyciele będący opiekunami „Młodych Kadr” dzielili się uwagami na temat projektu. 

By przybliżyć pedagogom zakres działalności spółki, zaproszono ich do zwiedzania nieruchomości Inter Cars. Adam Fąk, manager serwisu ZF, zaprezentował im Centrum Szkoleniowe, w którym odbywała się pierwsza część konferencji. Później pojechano do Zakroczymia. Tam Łukasz Majcher, dyrektor logistyki, oprowadził ich po Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Goście zostali zapoznani m.in. z niepowtarzalnym systemem sorterów. 

Dzień zakończył się uroczystą kolacją, podczas której z pedagogami spotkali się m.in. członkowie zarządu Inter Cars: Robert Kierzek i Wojciech Twaróg. 

We wtorek uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do filii Inter Cars w Kajetanach, gdzie zwiedzili laboratorium Intermeko oraz Diesel Room.

W ramach „Młodych Kadr” Inter Cars współpracuje z 17 szkołami w całej Polsce, wyposażając je w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach oraz dostarczając wiedzę niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Spółka wspiera również olimpiady, praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Dotychczas w ramach projektu zorganizowano 378 szkoleń, z których skorzystało 7000 osób, w tym uczniowie z naszej szkoły.