Jubileuszowy X Memoriał Strzelecki imienia Bogusława Dziur

11

16 listopada mija kolejna rocznica nagłej i niespodziewanej śmierci naszego kolegi i przyjaciela, Bogusia Dziury. Czasami podświadomie uciekamy od wspomnień, czasami do nich ciągle wracamy. Kim był Bogusław Dziura? Notka biograficzna mówi dużo, ale dla przyjaciół jest taka niepełna, uboga...Był.... Dla nas jednak ciągle jest. Świetny trener, wychowawca, kolega, przyjaciel.

 

     My jesteśmy, a dopóki my jesteśmy, On też jest. Bogdan kochał wojsko, kochał strzelectwo, kochał wędkarstwo. Ten człowiek poświęcił życie na to, co kochał najbardziej. Uczył młodych, uczył starszych, czasem się śmiał, innym razem denerwował. Nigdy nie był papierową postacią. Jego emocje się nam wszystkim udzielały. Dla nas jest ciągle obecny. 

 

Bogusław Dziura był wieloletnim zawodnikiem Klubu Śląsk Wrocław, reprezentantem Wojska Polskiego, wielokrotnym medalistą ogólnopolskich zawodów, mistrzem makroregionu i województwa. Prowadził kadrę strzelecką Bieszczadzkiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza oraz sekcję strzelecką w Górniku Sanok. W latach osiemdziesiątych odnosił sukcesy strzeleckie z MGKS "Nafta" w Krośnie. Pod koniec lat osiemdziesiątych, pracując jako nauczyciel w LO w Rymanowie, był współtwórcą sukcesów strzelców Startu Rymanów, a następnie Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Sokół". W latach dziewięćdziesiątych związany był  już, poprzez swą pracę pedagogiczną, z  Jedliczem. Bardzo wiele wysiłku i serca włożył w organizację sekcji strzeleckiej i budowę strzelnicy. Dzięki Jego zaangażowaniu w bardzo krótkim czasie przeprowadzono modernizację obiektu i zakupiono nowy sprzęt, a uczniowie jedlickich szkół zaczęli systematycznie odnosić sukcesy w tej trudnej dyscyplinie sportu. W pamięci wielu osób jest obecny do dzisiejszego dnia jako nauczyciel i trener, który konsekwentnie i systematycznie pracował z młodzieżą. Spędzał ze swoimi zawodnikami długie godziny na treningach na strzelnicy, zawodach i na przygotowaniach ogólnorozwojowych. Strzelcy trenowani przez Bogusława Dziurę odnosili sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Ligi Obrony Kraju, "Srebrnych Muszkietach", Mistrzostwach Makroregionu Małopolski, mistrzostwach okręgu. 

Bogusław Dziura zmarł 16 listopada 2005 r. 

Memoriał Jego imienia to wydarzenie sportowe, które naprawdę zasługuje na naszą uwagę. Chcemy, by odbywał się co roku, bo On pewnie patrzy na to, co robimy i wie, że Jego praca trwa. Wie, że to, co rozpoczął, żyje. Impreza staje się z roku na rok coraz większa, do jej organizacji włącza się coraz więcej ludzi dobrej woli. Rywalizacja między zawodnikami i drużynami to tylko jeden aspekt. Równie ważny w sporcie i życiu jest aspekt wychowawczy. Bogdan bez wątpienia w czasie kryzysu autorytetów był autorytetem. Memoriał, który żyje, który łączy ludzi, jest na to świetnym dowodem.

Wszystkich, którzy pragną przyłączyć się do organizacji X Jubileuszowego Memoriału Strzeleckiego, zapraszamy do współpracy.  Zawodników, których trenował Boguś, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach. W dniu 13.11 i 14.11  rozpoczną się one o godz. 9:00. 

Pozdrawiamy wszystkich strzelców.